SF-FORM ÇELİK KALIP SİSTEMLERİ

SF-FORM çelik kalıp sistemi ülkemizde ağırlıklı olarak 1990’li yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde yerini Reform ahşap kirişli kalıp sistemlerine devretmekle birlikte halen dairesel uygulamalarda en çok tercih edilen sistemdir.

 

Çelik Kalıp

 

 

 

SF-FORM çelik kalıp sistemi çelik yüzeyli ve plywood yüzeyli olarak iki alternatifli üretilir. Panel ölçüleri projeye uygun olarak belirlenir.

 

 

Çelik Kalıp

 

  

Çelik karkas 7 cm kalınlığında lamadan üretilir. Gerektiğinde elips şeklindeki beton uygulamalarında (köprü, viyadük vb.) özel bir lama ile WB-FORM ahşap kirişli sistemi ile entegre olarak uygulanabilir.

 

 

 

 

Çelik Kalıp

 

 

SF-FORM kalıp sistemini oluşturan paneller birbirlerine 20 cm’de bir sac pano kilitleri ile bağlanır. Böylece sistem rijit ve uygulama kolaylığı açısından tercih edilebilir. Şantiyede vinç kullanılmaması durumunda düşey kalıp sisteminin elde taşınması istenmektedir. Bu gibi durumlarda bir işçinin taşıyabileceği ağırlık ve ölçülerde imal edilen SF-FORM çelik kalıp sistemi tercih edilir. Maksimum 100cmx100cm, minimum 30x30 imal edilmektedir.Teknik Döküman

Reform Kalıp ve İskele Sistemleri © 2013 ByRuno