TP-FORM TELESKOPİK DİKME

Reform teleskopik dikme sistemi ister çelik ister ahşap döşeme kalıplarıyla, malzeme boyutuna göre 2,5m’den 6,0m’ye kadar olan kat yüksekliklerinde, uyum içerisinde kullanılan bir sistemdir. Uygulaması çok kolay ve tekrar kullanım sayısı oldukça fazla olan bir sistemdir.


Teleskopik Dikme

TP-FORM teleskopik dikme sistemi, çeşitli kat yüksekliklerinde kullanılması için 3m- 3,5m - 4m – 4,5m – 5m – 5,5m – 6m yükseklilere göre üretim yapılmaktadır.

Sistemi oluşturan malzemeler, iç boru 48x3mm, dış boru 60x2,5mm kesitindedir. İnce ayar somunu sfero döküm olup, kırılmalara karşı garantilidir. Döküm somunların dişleri fabrikamızda CNC torna tezgâhlarında açılır ve mekanizma dişleri ile tam uyum sağlar. Bu sistemdeki en büyük risk olan somun sıyırma tehlikesini minimize eder.

Dikme

 

 


Mekanizmada ki ayar kancaları Ø14 demirden üretilir. Beton basıncına en çok maruz kalan bu demir parça küçük ama hayati bir üründür. Ayrıca ayar kollarının malzeme ile aynı paralele gelmesi malzemenin kolay stoklanmasını sağlar ve stok sırasında deformasyon engeller. 

Dikme dayanımı 25kN olmakla birlikte, 4m’den yüksek katlarda ve döşeme betonu kalın olan yapılarda dikmeler birbirlerine flanşlar yardımı bağlanabilir. Kiriş ve döşeme altında rahatlıkla kullanılabilir.Teknik Döküman

Reform Kalıp ve İskele Sistemleri © 2013 ByRuno