ST-FORM KOVANLI İSKELE

Reform Kovanlı İskele Sistemi, döşeme altı iskele olarak sık kullanılan bir sistemdir.


Kovanlı iskeleGerek stabilitesi gerekse çeşitli yüksekliklere sahip yapılarda kullanılması bu sistemin en büyük tercih sebebidir.

Özellikle döşeme kalınlığı fazla olan, sanayi yapılarında ve kat yüksekliğinin sürekli değişken olduğu köprü inşaatlarında çok tercih edilen bir sistemdir.

ST-FORM Kovanlı İskele Sisteminde kullanılan malzeme çeşidi az olduğu için kurulumu, sökümü ve stoklanması kolaydır. Bu sebeple işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.

SADECE BİR İŞCİ KOLAYLIKLA KURABİLİR.

KovanlıKule elemanlarının kurulumu şaşırmalı olarak yapıldığından kule dayanımı 40kN/ayak’ tır.

ST-FORM  Kovanlı İskele Sistemindeki malzemeler gaz altı kaynak teknolojisi ile imal edilmektedir.

ST-FORM Kovanlı İskele Sistemi 5 tip ana malzemeden oluşmaktadır. Bunlar:

  • Alt- Üst Şase,
  • H Ara Bağlantı,
  • Diyagonal,
  • Üst Ayar Vidası,
  • Alt Ayar Vidası,

ST-FORM Kovanlı İskele Sistemi kurulumu sırasıyla alttan üste doğru ;

Alt ayar + Alt şase + H ara elaman + Üst şase + Üst ayar vidası, olarak gerçekleştirilmektedir.

Alt - üst şase ve H Ara Elamanında; yatay bağlantı profilleri (40x60x2mm) ve dikey borular (Ø48x3mm) birbirine kurtağzı boşaltma şeklinde gaz altı kaynak teknolojisi ile kaynatılmaktadır. Böylece malzeme eksen deformasyonu minimuma indirgenmektedir.

Kovanlı İskeleAyrıca kovan kısmına özel form verilmesi sayesinde birbirine geçme olan bölgelerde iç çap 48,5mm ayarlanıp, malzemenin yükseldikçe eksenden kaçması engellenmiştir. Ağız kısmının dışa doğru eğimli olması ise malzemenin herhangi bir deformasyona uğraması durumunda bile birbirine geçen kısmında malzeme girişine kolaylık sağlamıştır.

Yüksek kule kurulumu gerektiren projelerde kuleyi stabil hale getirmek için H Ara Elemanları arası diyagonal malzeme kullanılır. Bu sayede burkulma engellenmiş olur.

Alt ve üst ayar elemanları tercihe göre dolu ya da boş,  4mm özel ovalama borusundan imal edilmektedir. Ayar milleri taban sacları deformasyonu engellemek için 5 mm A1 kalite çelikten imal edilmektedir. Ayrıca ayar millerinde kullanılan somunlar özel testlere tabi tutulmuş 1. Kalite sfero dökümdür. Teknik Döküman

Reform Kalıp ve İskele Sistemleri © 2013 ByRuno